9 יתרונות בריאותיים של פרחים

9 יתרונות בריאותיים של פרחים

להחזיק צמחים ופרחים בבית שלך עושה יותר מאשר רק לשפר את הסגנון והיופי שלו, המדע מראה שלהימצאות ליד צמחים ופרחים טריים על בסיס יומי יש גם אינספור יתרונות בריאותיים. מחיזוק מצב הרוח שלך ועד ניקוי האוויר, הפחתת מתח, הגברת אנרגיה ושיפור הזיכרון, פנייה לטבע עשויה להתברר כתרופה הטובה מכולן.

מומחי הפרחים כאן בטופ זר, חנות פרחים באשקלון, רשמו להלן כמה מהתכונות המרשימות ביותר של כוחם של פרחים. המשך לקרוא כדי לגלות את היתרונות הבריאותיים והרגשיים המדהימים הרבים בכך שצמחים ופרחים יהיו חלק מחיי היומיום שלך.

פרחים עושים אנשים מאושרים

האם יש מישהו שלא מחייך עם קבלת מתנה של פרחים יפים? עכשיו אנחנו יודעים שלפרחים יש את היכולת לשמור על החיוך הזה לאורך זמן, ויותר. מחקרי התנהגות שנערכו בהרווארד, רוטגרס וטקסס A&M הראו שפרחים יכולים לגרום לאנשים להיות מאושרים יותר, לקדם רגשות חמלה ולשפר את האנרגיה. מחקר זה המשיך וקבע כי לפרחים יש גם את היכולת לעורר תחושות מיידיות של אושר ועונג, לקדם השפעות ארוכות טווח להגברת מצב הרוח ולהפחית תחושות של דיכאון, חרדה ותסיסה. אם יש לך מישהו שתרצה לשמח, פרחים הם ללא ספק המתנה המושלמת, המגובה במדע.

פרחים מפחיתים מתח

מראה הפרחים גורם לנו לחייך, וריח הפרחים יכול לגרום לנו להירגע ופחות חרדים. לנשום את הניחוח המתוק של פרחים יש השפעה מרגיעה ומפחיתה מתח, ונבדק היטב שפרחים מביאים רגעים של שלווה ורוגע. בנוסף, ישנם מספר מחקרים הקושרים מתח מופחת עם פרחים, כולל אחד מאוניברסיטת צפון פלורידה שהראה לנשים שקיבלו פרחים הייתה ירידה משמעותית סטטיסטית ברמות הלחץ.

צמחים משפרים את הזיכרון והריכוז

מחקרים מראים שביצוע משימות ופרויקטים בהשפעה שלווה ומרגיעה של הטבע הניבו תוצאות טובות יותר. לקיום צמחים במקום העבודה או בבית יש השפעה חיובית על הגברת הזיכרון והריכוז. מחקרים מראים גם שעבודות שבוצעו באזור עם ירק טרי צפויות להיות איכותיות ומדויקות יותר מאשר עבודה המבוצעת בסביבה נטולת ירק.

צמחים ופרחים יכולים לשפר את הלמידה אצל ילדים

מחקרים מראים שלילדים שיש להם צמחים ופרחים טבעיים וטריים בסביבת הלמידה שלהם יש יכולות למידה משופרות. ההשפעות של הימצאות בטבע עוזרות להם להתמקד ולהתרכז, מה שמקל עליהם לקלוט ולשמר מידע חדש. בנוסף, ילדים עם הפרעת קשב נוטים לשיפור המיקוד והריכוז ולעסוק יותר בסביבתם הסובבת כשהיא מלאה בצמחים חיים ובפרחים.

צמחים ופרחים מקדמים פרודוקטיביות

בין אם אתה עובד מהבית או בתא, הקפד להחזיק אגרטל של פרחים טריים או צמח משגשג בסביבת העבודה שלך כדי לעזור להגביר את הפרודוקטיביות שלך. הימצאות בטבע, או שיש סביבך אלמנטים טבעיים, עוזרים להגביר את החיוניות ואת רמות האנרגיה שלך, אשר, בתורו, הופכות אותך לעובד טוב יותר. כמו כן, הוכח כי צמחים ופרחים מעוררים חדשנות ויצירתיות המובילים להגברת הפרודוקטיביות.

פרחים עוזרים לך להתחיל את היום בנימה גבוהה

הנח אגרטל פרחים על מעמד המיטה שלך, ליד מכונת הקפה או ליד דלת הכניסה, כך שתראה אותו לפני שאתה עוזב בבוקר ותיהנה מהדחיפה המיידית של האושר שהם מספקים. פרחים יכולים להזניק את מצב הרוח החיובי שלך – שיכול להימשך כל היום.

צמחים ופרחים משפרים מערכות יחסים

מחקרים מראים שאנשים שמבלים זמן רב סביב צמחים נהנים מרגשות מוגברים של חמלה ואמפתיה כלפי אחרים. כמו כן, הוכח שכאשר אנשים מבלים יותר זמן סביב צמחים, יש סיכוי גבוה יותר שהם ינסו לעזור לאחרים. בקיצור, היתרונות ה"ירוקים" של קיום צמחי נוי בסביבה יכולים לשפר את היחסים בין אנשים.

צמחים ופרחים משפרים את הבריאות הרגשית

מחקר שנערך בראטגרס מצא שפרחים מייצרים רגשות שמחים ומחזקים תחושות של סיפוק כללי מהחיים הרבה מעבר למה שהאמינו בתחילה. במאמר ב-Psychology Today, ד"ר ג'ונתן ס. קפלן מציע שצמחים ופרחים מפחיתים מתח בגלל הסחת הדעת מהחיים ואיכות האוויר המשופרת שהם מספקים. מחקר אחר מראה שרק הניחוח הנעים של פרחים יכול להפחית מתח.

פרחים משפרים את רווחתם של קשישים

פרחים יכולים לשפר חששות נפוצים הקשורים לגיל על ידי הפחתת דיכאון, מעורר השראה במגע עם חברים ובני משפחה, והאטת אובדן זיכרון בקרב קשישים. פרחים גורמים לאנשים להיות מאושרים ואנשים מאושרים יותר חיים חיים בריאים וארוכים יותר.

ניווט בכתבה
כתבות נוספות