רשלנות רפואית בכירורגיה

רשלנות רפואית בכירורגיה מתייחסת לפעילות לא תקינה, רשלנית או אפילו לא חוקית שבוצעה על ידי מנתח, רופא מרדים או כל איש מקצוע רפואי אחר במהלך ניתוח, שגורמת לפציעות למטופל. בעוד שטעויות ניתוחיות עשויות להיות מואשמות הן במוסדות והן ביחידים, רשלנות כירורגית היא בהגדרה אשמתם של מטפלים בודדים.

כאחת מגורמי המוות המובילים בארצות הברית, טעויות רפואיות נותרות דאגה רצינית עבור חולים העוברים כל סוג של טיפול. ניתוח, עם זאת, הוא אולי הכרוך ביותר באפשרות לטעויות.

מחקרים אחרונים מראים שיש יותר מ-4,000 טעויות ניתוחיות מדי שנה, וכל אחת מהטעויות הללו עלולה להוביל לתביעת רשלנות כירורגית.

למעשה, רוב תביעות הרשלנות בבתי החולים קשורות לטעויות ניתוחיות.

איך ייתכן שרופאים ואנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות יהיו אחראים לכל כך הרבה טעויות חמורות? רשלנות יכולה לנוע בין חוסר זהירות לרשעות מוחלטת, אבל בדרך כלל, היא תוצאה של טעות שניתן למנוע.

חוק סוקולוב יכול לעזור לך לקבוע אם יש לך תיק משפטי בגין רשלנות כירורגית. התחל את סקירת המקרה החינמית שלך עוד היום. אנו יכולים להעריך את תביעתך ללא קשר למקום המגורים שלך.

סוגים נפוצים של רשלנות רפואית בכירורגיה

טעויות כירורגיות יכולות להתרחש בכל מספר דרכים, חלקן מזיקות יותר מאחרות. אולם כמעט בכל המקרים, הנזק שנגרם למטופלים הוא תוצאה של טיפול רשלני שעליו יש להטיל אחריות על מנתחים ואנשי מקצוע רפואיים.

להלן כמה דוגמאות נפוצות לטעויות ניתוחיות:

ניתוח באתר שגוי

אחת הצורות החמורות ביותר של רשלנות כירורגית ידועה בשם "ניתוח באתר שגוי", וזה בדיוק מה שזה נשמע כמו: מנתח מנתח את החלק הלא נכון של הגוף או בצד הלא נכון של המטופל. עד כמה שזה נשמע מזעזע, התקריות האלה שכיחות יותר ממה שאפשר לחשוב.

על פי מחקר משנת 2012, ניתוחים באתר שגוי מתרחשים בין 1,300 ל-2,700 פעמים בשנה.

בין ההשלכות הרבות המזיקות ואולי בלתי הפיכות לבריאותו של המטופל, טעות כירורגית מסוג זה מחמירה עוד יותר מהעובדה שהמטופל יאלץ, ככל הנראה, לעבור ניתוח שני כדי לתקן את הראשון, במידת האפשר.

זה אולי מובן מאליו, אבל טעויות כירורגיות מסוג זה ניתנות למניעה לחלוטין, והצדדים האחראים צריכים לקחת אחריות מלאה.

פעולה לא נכונה

בדומה לניתוח במקום שגוי, פעולה שגויה מתייחסת להליך כירורגי שאינו נחוץ או אינו מבוצע כהלכה. בשני המקרים, המטופל יצטרך להתאושש מניתוח שלא עשה דבר כדי לטפל במצב הבסיסי שלו ועלול להותיר אותם במצב גרוע יותר באופן כללי.

אולי תרחיש הרשלנות המסויט ביותר הוא קטיעה בטעות, שבה רופאים מסירים חלק בגוף שלא לצורך. במקרים אלה, המנתחים עשויים להסיר את הרגל הלא נכונה, או שהם עשויים לבצע אבחנה גרועה הדורשת קטיעה שמעולם לא היה צורך בפועל. שני התרחישים מוכרים למרבה הצער בעולם הרשלנות הכירורגית.

פציעה במהלך הניתוח

בחלק מהמקרים מנתחים מבצעים ניתוח באופן פזיז כזה הגורם נזק למטופל, לעיתים אף באופן בלתי הפיך.

במהלך הניתוח, המנתחים עשויים:

  • פגיעה באיברים פנימיים
  • לקרוע סיבי עצב או שריר
  • ניהול לא נכון של הרדמה
  • להתעלם לחלוטין מסימנים חיוניים
  • להשאיר מכשירי ניתוח בתוך הגוף

פציעות מסוג זה יכולות להתרחש על גבי טעויות אחרות, או שהן יכולות לקרות במהלך פעולה אחרת ללא רבב. בשני המקרים, החולה עלול להיגרם נזק בלתי הולם.

ניתוח פלסטי לא טוב

ניתוחים פלסטיים פגומים יכולים להתרחש במהלך ניתוח או מאוחר יותר כתוצאה ממנו. ניתוח פלסטי פגום עלול לגרום לצלקות מוגזמות, עיוותים, קרישי דם, זיהומים או אפילו נזק עצבי. כמעט בכל המקרים, האשמה נופלת על מנתחים פלסטיים רשלניים או בעלי הכשרה לא נכונה.

בעוד שכל הניתוחים הם מסוכנים, ניתוח פלסטי הוא כזה במיוחד. מכיוון שניתוחים פלסטיים אינם מכוסים בדרך כלל על ידי ביטוח בריאות, התחום יכול למשוך מספר מנתחים לא מוסמכים או לא מוסמכים שרוצים להרוויח כסף ממגמה גוברת.

עורך דין רשלנות רפואית יכול לעזור לך לחייב את המנתח הפלסטי שלך באחריות לטעויות הניתוחיות שלו. אם אתה או אדם אהוב נפצעת מניתוחים קוסמטיים או פלסטיים, קבל סקירת תיק משפטי חינם עוד היום כדי לברר מה עשויות להיות האפשרויות המשפטיות שלך.

שריפות כירורגיות

תרחיש נורא נוסף כרוך בחולה ממש התלקחות בזמן ניתוח. מנתחים מסתמכים לעתים קרובות על מכשירים חשמליים, כולל לייזרים ומצרבים, לביצוע משימות כירורגיות מורכבות. בסביבה עשירה בחמצן כמו חדר ניתוח, מכשירים אלו עלולים להתלקח.

מכיוון שהמטופל כנראה לא יהיה ער במהלך השריפות, הם חסרי אונים מפני כוויות וצלקות קשות. בתרחיש הגרוע ביותר, החולה יכול להיהרג.

מה לעשות אם מנתח עושה טעות

אם אתה או אדם אהוב סבלת מטעות ניתוחית, פנה מיד לעורך דין. לא משנה עד כמה הטעות מזעזעת או רשלנית, האחריות להוכיח מקרה של רשלנות כירורגית היא על הצוות המשפטי של המטופל, כך שהזמן הוא המהות.

ברוב המצבים, הצוות המשפטי של המטופל שנפגע יצטרך להראות מה המנתח עשה לא בסדר, מה היה יכול לעשות אחרת, וכי כל נזק שנגרם לייחס ישירות לטעות ניתוחית.

עורכי דין לרשלנות רפואית כמו אלו בחוק סוקולוב מנוסים בזיהוי שורש הבעיה ובקביעה אם יש לך תיק או אין. פנה אלינו עוד היום לייעוץ משפטי חינם.

מהי חוק ההתיישנות על רשלנות רפואית בכירורגיה?

לעתים קרובות השאלה הראשונה שיש לנפגע רשלנות כירורגית היא: "כמה זמן יש לי להגיש תביעה?" התשובה המהירה היא ככל שתקדימו להתחיל בהליך המשפטי, כך ייטב.

לכל מדינה יש מערכת חוקים משלה הקובעת במדויק כמה זמן יש לאדם לבצע פעולות משפטיות לאחר פציעה. מגבלות זמן אלו ידועות כ"חוק התיישנות".

לאחר שחלפה מגבלת הזמן של מדינה, חלון ההזדמנויות להגשת תביעה משפטית נסגר לעד. דיני ההתיישנות לעיתים רחוקות עולים על תקופה של 1-3 שנים לאחר פציעה, ולכן הנפגעים מעודדים לפעול במהירות האפשרית.

אם אתה חושב שאתה או בן משפחה אולי חווית רשלנות כירורגית, חוק סוקולוב יכול לעזור לך להבין את האפשרויות המשפטיות שלך עם סקירת מקרה חינם.