עריכת ייפוי כח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא כלי תכנון משפטי חשוב. הוא משמש בדרך כלל לתכנון עיזבון, ניהול רפואי, ניהול פיננסי ועוד. זה גם כלי גמיש. זכותך לשנות או לבטל ייפוי כוח בכל עת. זאת ועוד, שינוי או ביטול ייפוי כוח הוא פשוט ביותר (בתכנון). להלן תיאור כללי של איך לבצע את השינוי הזה, לא ייעוץ משפטי, שיש לבקש מעורך דין שמכיר את החוקים הרלוונטיים במדינתך. שקול לעבוד עם יועץ פיננסי בזמן שאתה מרכיב או משנה את תוכנית העיזבון שלך.

מהו ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח, הידוע גם בשם ייפוי כוח, הוא מסמך משפטי שאתה חותם עליו כדי לאשר אדם אחר לפעול בשמך. האדם שנותן את כוחו ידוע בתור המנהל, הנותן או התורם. מי שלוקח על עצמו את הכוח מכונה הסוכן או עורך הדין בפועל.

המעניק יכול לבחור אילו זכויות לתת לסוכן. לדוגמה, אם יש לך מחלה שעלולה להותיר אותך ללא יכולת, אתה יכול לתת ייפוי כוח רפואי לסוכן כדי לקבל החלטות לגבי הטיפול כאשר אתה לא מסוגל לעשות זאת. מענקים יכולים גם לתת לסוכן את הזכות לקבל החלטות פיננסיות עבורם, לרבות לגבי חשבונות ההשקעה שלהם. לדוגמה, אם אתה יוצא לטיול של שישה חודשים מסביב לעולם, אתה יכול להעניק POA למישהו שיעזור לך לנהל את הנכסים להשכרה שלך.

אם אתה צריך מישהו שייצג אותך וידון בבעיות המס שלך עם מס הכנסה, אתה יכול למלא טופס מס הכנסה 2848. טופס זה הוא טופס ייפוי הכוח והצהרת נציג. מכיוון שמידע מס נחשב למידע פרטי, תצטרך לתת רשמית לאדם אחר רשות לטפל בבעיות המס האישיות שלך.

כיצד לשנות ייפוי כוח

בדרך כלל ישנם חמישה שלבים מרכזיים בשינוי ייפוי כוח.

יידעו את מי שמחזיק בייפוי הכוח כרגע

אם ברצונך לערוך שינויים, הקפד להודיע ​​מיד על ייפוי הכוח הקיים שלך. זה דחוף במיוחד אם אתה מצמצם או מבטל את סמכותם. היית רוצה שהם יפסיקו לנקוט בפעולה מיידית, או ידעו שהשינויים האלה מגיעים כדי שלא יכינו תוכניות עתידיות. תהיה לך גם הזדמנות לדון בצרכים שלך, וכיצד הכי טוב להתאים את כל השינויים שאתה מבצע.

כתוב את השינוי בכתב

ניתן לשנות או לבטל ייפוי כוח בכתב בלבד. כפי שאנו דנים במקומות אחרים, מדינות מעטות, אם בכלל, דורשות טופס ספציפי לייפוי כוח. טפסים אלה מועילים, וייתכן שיהיה לך ערך לשלוף אחד מאתר ממלכתי או מקומי. אתה יכול גם לנסח מכתב פשוט ליפוי הכוח שלך, שכן כל הודעה בכתב תעמוד בדרישות החוק. בכל מקרה, הקפד לאיית בבירור את השינויים שאתה מבצע. זה נכון בין אם אתה משנה את היקף המשימה הנוכחית שלך או מסיים אותה לחלוטין.

מבחינה טכנית, הקצאת ייפוי כוח חדש לצד שלישי תבטל אוטומטית כל הקצאה קיימת וחופפת. אל תסתמך על זה. גם אם אתה מקצה ייפוי כוח חדש, הקפד לשנות או לבטל גם את ההקצאות הקיימות.

כלול את כל השפה הנדרשת

כאן גם טופס יכול להועיל. לרוב המדינות יש דרישות ספציפיות לגבי השפה ששינוי או ביטול חייבים לכלול. בדרך כלל מדובר בשמך, בשם ייפוי הכוח שלך, בתאריך בו השינוי או הביטול נכנס לתוקף, ולעיתים בתאריך שבו נכנס לתוקף ייפוי הכוח הקודם.

עם זאת, אם אינך בטוח בדרישות של המדינה הספציפית שלך, רוב המדינות (אם לא כל) גם יאכפו ביטול גורף. זה יכלול: שמך, שם הנמען, התאריך שבו הביטול נכנס לתוקף, ושפה שאתה מבטל כל מטלות ייפוי כוח קיימות. בעיקרו של דבר, רוב המדינות יכירו בשפה בנוסח "החל מה-1 ביולי, אני, מייקל סמית', מבטל כל מתן ייפוי כוח קיים של אלמוני".

אישור נוטריון ובמידת הצורך רישום

באופן כללי, עליך לבצע נוטריון למסמך שלך. זה עשוי להיות החלק היחיד בתהליך שעולה כסף. לשינוי זו דרישה מוחלטת. כדי לשנות את ייפוי הכוח שלך, עליך לבצע את המסמך באישור נוטריוני באותו אופן שבו עליך לבצע נוטריון על מסמך ייפוי הכוח מלכתחילה. מדינות מסוימות דורשות ממך לאשר נוטריון את ייפוי הכוח לביטול המסמך, וזו תמיד השיטה הטובה ביותר. עם זאת, ככלל, מדינות רבות, אם לא רובן, יאפשרו לך לבטל את ייפוי הכוח של מישהו באמצעות הודעה בכתב פשוטה.

בעיקרו של דבר, בעוד שאתה חייב לסמן כמה תיבות כדי לתת את הכוח הזה, המדינה רוצה להקל עליך לקחת את הסמכות הזו בחזרה. זה בהחלט חשוב למלא את הטופס כראוי ואישור נוטריוני, אבל הקפד לשלוח את האימייל הראשוני הזה בכל זאת. בדרך כלל יהיה לזה תוקף של חוק. אם רשמת ייפוי כוח במשרד או רשם מקומי כלשהו, ​​עליך לרשום גם את המסמך המשנה או מבטל את ייפוי הכוח.

סוגים שונים של ייפוי כוח מתמשך

עניינים אישיים – ייפוי כוח מתמשך לצורך עניינים אישיים כולל: דיור, סיוע יומיומי בצרכים בריאותיים, פיזיים, נפשיים, חברתיים ורפואיים.

בעיות רפואיות – ייפוי כוח מתמשך זה נועד רק למטרות רפואיות וניתן לחתום על ידי עורך דין או רופא/ אחות/ עובד סוציאלי/ פסיכולוג.

עניינים הנוגעים לנכסים – ייפוי כוח מתמשך זה נועד אך ורק לקבלת החלטות לגבי כל סוגי הרכוש כולל פיננסי. מי שמתמנה ליפוי כוח מתמשך מקבל החלטות בשמו של הנכה, תוך התחשבות בהנחיות מוקדמות לרצונו. בין ההנחיות מופיעים שמות מי שצריך ליידע ולעדכן. כמו כן, ניתן למנות "אפוטרופוס כללי" – (האפוטרופוס הכללי) לפיקוח על פעולותיו של הממנה.

בשורה התחתונה

שינוי או סיום ייפוי כוח הוא תהליך פשוט אך עם זאת יכול להיות חלק חשוב בתכנון עיזבון. עליך לעשות זאת על ידי הודעה בכתב לאדם, אולי באישור נוטריוני רשמי, שכתב הסמכות שלו הסתיים או השתנה. למרות שבדרך כלל אין צורך להשתמש בטפסים ספציפיים, הם יכולים להיות מועילים למדי.