יתרונות של סדנאות גיבוש לארגונים וחברות במקום העבודה

שאלתם את עצמכם איך סדנאות גיבוש לארגונים במקום העבודה יכולים להשפיע על העובדים, הנה כמה יתרונות מנטלים ובריאותים שכדאי לקחת בחשבון.
יתרונות של סדנאות גיבוש לארגונים

בניית צוות יעילה פירושה עובדים יותר מעורבים, וזה טוב לתרבות החברה, ובסופו של דבר משפר את השורה התחתונה. זה גם יכול להיות מרגש ומהנה אם אתה עושה את זה עם קצת פיצה. ישנם סוגים רבים ושונים של פעילויות לבניית צוות: בחוץ ובפנים, תחרותיות או שיתופיות. בואו נסתכל על כמה יתרונות של סדנאות גיבוש לארגונים לבניית צוות במקום העבודה:

 1. הרבה כיף!
  פעילויות ומשחקים לבניית צוות מאפשרים לצוותים להתאחד כדי ליהנות בעבודה! יצירת סביבה מהנה בין עמיתים לעבודה יכולה לעזור בכל כך הרבה דרכים – מהפחתת תחלופת הצוות וימי המחלה ועד להגדלת הפרודוקטיביות, ובתמורה, הרווחים.

עובדים מאושרים הם אלה שסביר להניח שהם יהיו חדשניים ויעילים. הרבה מזה מתחיל בהפיכת העבודה למקום מהנה להיות בו. אנחנו לא דוגלים בכך שתהפוך את המשרד שלך לזירת ספורט. אנחנו צריכים להגיע לאיזון נכון ולוודא שנבנה תוך זמן מה לפעילויות ומשחקים מהנים שלא מסיחים את הדעת מהעסקים המרכזיים.

 1. בונה אמון
  פעילויות בניית צוות יכולות למלא תפקיד עצום בסיוע לעובדים להכיר אחד את השני טוב יותר. הם יכולים ללמוד אחד מהשני, לבצע משימה מהר יותר ללא כל היסוס ולפתח אמון.

עבודת צוות דורשת הרבה אמון ומשחקי בניית צוות בונים אמון במהירות. אף חבר צוות לא יכול לנצח במשחק קבוצתי לבד, אז עמיתיך לעבודה באים להסתמך על העזרה והמומחיות של חברי הצוות. כשהעובדים יכולים לסמוך זה על זה ולסמוך זה על זה, הם פועלים בתחושת חופש, מה שמוביל לתוצאות טובות יותר.

 1. מגביר את רמת הביטחון
  השתתפות בתרגילי בניית צוות במצב נוח ולא מאיים תעזור לפתח אמון בעצמך וביכולות של עמיתך.

פעילויות גיבוש צוות מפרקות את המונוטוניות של שבוע העבודה על ידי הוספת פעילויות מהנות מעת לעת. תנו להם להיטען מחדש כדי שיוכלו לחזור לעבודה רעננים ובטוחים בעצמם.

 1. משפר את המורל
  כאשר עובדים משתתפים במשחקי בניית צוות שונים, הם מרגישים חיזוק במורל שלהם. זה קורה משתי סיבות:

הם לוקחים על עצמם משהו חדש שמרגש אותם ושובר את המונוטוניות. הצוותים שלך מרגישים שאתה דואג להם כארגון.

אתגרי הצוות נותנים לעובדים תחושת סולידריות ומגבירים את המסוגלות העצמית שלהם. תחושת הסולידריות הזו גורמת לצוות שלכם להרגיש מושקע יותר אחד בשני ובעבודתם. עלייה במורל תוביל להגברת האמון במאמציו ובשאר חברי הצוות במקום העבודה.

 1. מגביר את הפרודוקטיביות
  עבודה ללא הפסקה עם חברי הצוות שלך מובילה לשחיקה. כפי שמגדיר זאת ארגון הבריאות העולמי (WHO), שחיקה היא "תסמונת המומשכת כנובעת מלחץ כרוני במקום העבודה שלא נוהל בהצלחה".

הקצאת זמן לבניית צוות משחררת מתח וממריץ מחדש את הצוות שלך, מה שמגביר את הפרודוקטיביות והמוטיבציה בעבודה.

 1. תקשורת טובה יותר
  זכרו שהצלחתו של ארגון תלויה ביכולתו של הצוות לרכז את דעתם ולתת כמיטב יכולתם כדי לפתור בעיה. פעילויות רבות לבניית צוות מאפשרות לעובדים להתאמן בתקשורת תוך מתן הזדמנויות לקבוצה שלך להתרועע מחוץ לעבודה. משחקי בניית צוות לרוב שוברים את הקרח ועוזרים לחברים להיפתח זה לזה. על פי מחקר, יצירת קשרים חברתיים בין חברי הצוות משפרת את דפוסי התקשורת ביותר מ-50%.
ניווט בכתבה
כתבות נוספות