ההיתרונות בלימוד שפה חדשה בגיל צעיר

ההיתרונות בלימוד שפה חדשה בגיל צעיר

אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל ללמוד שפה: זה כיף, זה מקדם התפתחות בריאה, והיתרונות הקוגניטיביים והחברתיים הרבים יימשכו כל החיים. הנה כמה מהסיבות מדוע לימוד שפה מעמיד את ילדך ביתרון משמעותי, וכיצד אתה יכול לעזור – בין אם אתה יודע שפה אחרת ובין אם לאו.

במאמר זה אנחנו ניתן דגש על לימוד אנגלית למתחילים וכיצד היא יכולה לעזור לילד שלך להצליח יותר בלימודים ולהתפתח לאורך זמן בחיים.

נותן להם יתרון

ילדים שלומדים שפה אחרת לפני גיל חמש משתמשים באותו חלק במוח כדי לרכוש את השפה השנייה שבה הם משתמשים כדי ללמוד את שפת האם שלהם. גם ללומדים צעירים יותר יש פחד מטעויות, שלעתים מהווה מכשול למתחילים מבוגרים.

התחל מוקדם, הישאר ארוך!

משך הזמן שתלמיד מסוגל להקדיש ללימוד שפה יש מתאם ישיר וחיובי להתפתחות קוגניטיבית. רצפים ארוכים יותר מספקים גם הזדמנות ללומדים לצמוח לצד השפה והתרבות הנוספות, ולפתח קשר עמוק יותר ככל שהם מתבגרים.

להאכיל את המוח שלהם

מחקרים מראים כי לימוד שפה שנייה מגביר את כישורי פתרון בעיות, חשיבה ביקורתית והקשבה, בנוסף לשיפור הזיכרון, הריכוז והיכולת לבצע ריבוי משימות. ילדים הבקיאים בשפות אחרות מראים גם סימנים של יצירתיות מוגברת וגמישות מחשבתית.

שפר את ההישגים האקדמיים שלהם

ליתרונות הקוגניטיביים של לימוד שפה יש השפעה ישירה על ההישגים הלימודיים של הילד. בהשוואה לאלה ללא שפה נוספת, ילדים דו-לשוניים שיפרו את כישורי הקריאה, הכתיבה והמתמטיקה, והם בדרך כלל ציונים גבוהים יותר במבחנים סטנדרטיים.

לטפח את הסקרנות, הרגישות התרבותית, האמפתיה והסובלנות שלהם

ילדים שנחשפים מוקדם לשפות אחרות מציגים עמדות חיוביות יותר לתרבויות הקשורות לשפות אלו. החוויה של לימוד שפה מציגה אותם לעולם בדרכים שאולי לא היו חוות אחרת.

אל תהססו: לכו על שתיים… או שלוש

בניגוד לאמונה הרווחת, ילדים צעירים אינם מבולבלים מהכנסת מספר שפות בו-זמנית. לא רק שהם מנווטים באופן טבעי בסביבות רב-לשוניות, אלא שרכישת שפה שנייה בשלב מוקדם בחיים מקדמת את המוח ללמוד מספר שפות אחרות, ופותחת עולם של הזדמנויות להמשך.

לסיכום

בין אם אתה דו לשוני או שזו ההתנסות הראשונה שלך עם שפה אחרת, התמיכה שלך תעשה הבדל עצום להצלחת ילדך. אינך צריך לשלוט בשפה שילדך לומד על מנת ליצור סביבת למידה מעודדת ופעילה. ספק כמה שיותר הזדמנויות לחוויות אותנטיות ובדוק את הכלים והמשאבים המקוונים הרבים הזמינים בקצות אצבעותיך.

ניווט בכתבה
כתבות נוספות