5 דרכים שבהן אתה בחוץ יכול לעשות אותך בריא ומאושר יותר

בילוי בחוץ

אוויר צח, שמש, עצים. הטבע הוא דבר קסום, ולפי מחקרים מסוימים, יכול להיות בעל כוחות ריפוי חזקים – כמו שיפור מצב הרוח, חיזוק המערכת החיסונית והגברת חלבונים אנטי-סרטניים.

לצאת לבלות בחוץ בטבע יכולה להיות מרפאה ומועילה לגוף ולנפש בין אם בחוף הים, ביער או בפארק שכונתי, הטבע מציע אפקט מרגיע. וכאשר אנו משלבים טבע עם פעילות גופנית, זה יכול לעזור להילחם בדיכאון וחרדה.

נכון לעכשיו, בעידן ההתרחקות העצמית של COVID-19 והזמנות מחסה במקום, מעולם לא היה זמן טוב יותר, וצורך גדול יותר, ליתרונות הטבע.

"עכשיו, לאחר שהוסרו כמה מגבלות, קל יותר לחזור לטבע ולכל מה שיש לו להציע","אבל הקפידו לזכור את הבטיחות. כשאתם בטבע עם אחרים, שמרו על מרחק של מטר וחצי, חבשו כיסויי פנים ושטפו ידיים בתדירות גבוהה ככל שתוכל."

להיות בחוץ יכול לשפר את הבריאות והרווחה שלך בחמש הדרכים הבאות:

  • מוריד את לחץ הדם שלך ומפחית מתח – בילוי זמן הליכה בין עצים או פשוט הסתכלות על עצים מוריד את לחץ הדם ומפחית את ההורמונים הקשורים לסטרס קורטיזול ואדרנלין.
  • משפר את מצב הרוח – חוקרים גילו שהטבע פשוט משמח אותנו. חרדה, דיכאון וכעס יורדים במיוחד לאחר בילוי בחוץ.
  • משפר את המיקוד – מחקרים מראים שגם מבוגרים וגם ילדים שמתקשים להתמקד או לשלוט בדחפים מסוגלים להתרכז טוב יותר לאחר שהייה בטבע. העולם הטבעי מאפשר למוח שלנו לקחת הפסקה מכל מה שמנקז אותנו נפשית, ואף מפחית תסמינים של הפרעת קשב וריכוז (ADHD).
  • עוזר לנו להחלים מהר יותר – מחלות וניתוחים יכולים להיות כואבים ומפחידים, מה שעלול להגביר את הלחץ ולהאט את הריפוי. עם זאת, חוקרים גילו כי חולים שבילו בחוץ במהלך ההתאוששות שלהם נזקקו לפחות משככי כאבים, היו פחות סיבוכים וחוו אשפוז קצר יותר.
  • תומך בהזדקנות חיננית – על פי מחקר בכתב העת Journal of Aging and Health, מבוגרים מעל גיל 70 שבילו בחוץ חוו פחות קשיי שינה, התלוננו פחות על כאבים ונהנו משיפור ניידות ויכולת לבצע פעילויות יומיומיות.

בילוי בחוץ יכול להיות מועיל במיוחד במהלך חגים, כאשר לוחות הזמנים הופכים מלאים יותר ורמות הלחץ עולות.

"אני אוהב לטייל בשכונות כדי לראות איך אנשים חוגגים חגים שונים – איזו דרך נהדרת ליהנות מהיתרונות הבריאותיים של להיות בחוץ ולקחת את דעתך למקום חיובי של שלווה והכרת תודה".

ניווט בכתבה
כתבות נוספות