9 יתרונות מהממים של קפה

9 יתרונות של קפה

עבור חלק, הדרך היחידה להתחיל את היום היא עם כוס קפה חם. עבור אחרים, זו הדרך הטובה ביותר לקחת רגע לנשום ולהירגע. אבל ישנם יתרונות רבים החבויים בתוך פולי הקפה הצנועים, אותם גרגירי קפה החומים-זהובים. בין אם זה קפה פילטר, או גרגירי 100% קפה טהור, מחקרים הראו כי לכמות מתונה של קפה יש יתרונות בריאותיים רבים העולים על תכולת הקפאין – עוזרים לשפר את המיקוד והריכוז לעבודה, או לשמור על עייפות. אם אתה ספורטאי או עושה פעילות גופנית סדירה. קפה יכול אפילו לסייע בהגנה מפני כאבי ראש, שבץ מוחי, סוכרת ומחלות אחרות. המשך לקרוא ולגלות את כל היתרונות שיש לקפה להציע.

עשיר בנוגדי חמצון

אחד היתרונות הגדולים ביותר של קפה הוא שהוא עשיר בנוגדי חמצון, במיוחד בפולי קפה ירוקים. כל כוס קפה נושאת את נוגדי החמצון הללו, והיא עשירה במיוחד בפוליפנולים, הפועלים יחד עם מינרלים אחרים כדי לעזור לגוף ולתאים שלך לתפקד בצורה מיטבית, מניעת מחלות ושמירה על בריאות תקינה באופן כללי.

מפעיל את המוח

קפה עשיר בקפאין, שהוא המרכיב בקפה שממריץ ומפעיל את הגוף והנפש שלנו. זה עוזר לשפר כמה תפקודים קוגניטיביים, ואת הזיכרון שלך. קפאין גם עוזר לנו להישאר ממוקדים, נמרצים וערניים – רק יתרון נוסף של שתיית קפה, שחור או עם חלב.

מסייע בהגנה מפני כאבי ראש

קפאין הוא מרחיב כלי דם טבעי, מה שאומר שהוא עוזר להפחית את לחץ הדם על ידי מניעת הידוק השרירים בוורידים שלך ולהצטמצם. אנשים הסובלים מכאבי ראש יכולים להפיק תועלת מקפה, במיוחד אם הם מוסיפים מעט חלב. חשוב לא להגזים – אפילו 3 כוסות קפה ביום עלולות להיות יותר מדי, וזה יכול בקלות להפוך לטריגר לכאבי ראש ומיגרנות.

זה שומר על ספורטאים רעננים, מלאי אנרגיה וערניים

אנשים פעילים מאוד – בין אם מדובר רק בפעילות גופנית סדירה מטעמי כושר, או אפילו בספורטאים מקצועיים – ייהנו גם משתיית קפה, בשל תכולת הקפאין בכל כוס. זה עוזר לשפר את הביצועים הגופניים על ידי סיוע לגוף להפחית את השפעות העייפות, שיפור המיקוד ושמירה על ערנות וממוקדת.

תורם לירידה במשקל

קפאין שימש זמן רב כדי לסייע בירידה במשקל, לעתים קרובות בשימוש בתרכובות שונות, קרמים או מוצרים אחרים. הסיבה לכך היא שקפאין מאיץ תהליך בגוף הנקרא "תרמוגזה", כלומר הגוף שורף שומנים באופן טבעי.

באופן מעניין למדי, קפה שחור מועיל לגוף יותר מקפה חלבי במקרים אלה, מה שעשוי לנבוע מתכולת השומן בחלב בשימוש, או תוספת סוכר, שהוא תורם ידוע לעלייה במשקל.

עם זאת, אין להשתמש בקפה לבד בניסיון לרדת במשקל – עדיף לשלב את הקפה היומי עם פעילות גופנית סדירה, תזונה בריאה ותזונתית וצריכת מים מרובה.

למעשה, קפה יכול למעשה לגרום לגוף שלך לאגור מים, וזה אחד הגורמים התורמים לעלייה במשקל. כמות מתונה בכל יום תעזור לך לקבל את היתרונות הטובים ביותר שיש לקפה להציע.

זה יכול להגן מפני סרטן, שבץ מוחי ומחלות כליליות

מחקר גדול שנעשה בשנת 2018 על ידי המכון הלאומי לסרטן של ארצות הברית הראה מתאם בין צריכה גבוהה יותר של קפה, לבין שיעור תמותה נמוך יותר מסרטן, שבץ ומחלות לב. אמנם לא ניתן לראות את התוצאות כסופיות, אבל מעניין לראות את האפשרויות של אילו יתרונות נוספים יכולים להיות לקפה על הבריאות הכללית של גוף האדם.

נלחם באלצהיימר ופרקינסון

הקשר בין שתיית קפה, לבין מחלות ניווניות עצביות כמו אלצהיימר ופרקינסון, נחקר במשך שנים. יתכן מאוד שצריכה קבועה של קפה יכולה להפחית את הסבירות למחלות אלו בעתיד.

מפחית את הסיכון לסוכרת מסוג 2

יתרון בריאותי מעניין נוסף של קפה הוא סיכוי נמוך ב-25% לסבול מסוכרת מסוג 2, על ידי שתיית מקסימום של 3 או 4 כוסות ביום. לא לגמרי ברור איך הוא מוריד את הסיכויים למחלה, אבל קפה עשיר בנוגדי חמצון, בעל תכונות אנטי דלקתיות, ויש לו השפעה על תהליך שריפת השומנים בגוף.

זה טוב ללב

אנחנו כבר יודעים שאחד היתרונות של קפה זה שהוא מציע מגן מפני מחלת לב כלילית. בעבר, קפה – והוא תכולת קפאין גבוהה – נקשר לסיכון מוגבר למחלות לב.

זה כנראה בגלל שקפאין הוא ממריץ ידוע, אבל האמת היא ששתיית קפה באופן קבוע – שחור, או עם חלב – מורידה את לחץ הדם, מורידה חלק מהלחץ מהלב. בגלל זה, אפילו אנשים עם יתר לחץ דם יכולים לשתות קפה.

למעשה, מחקר בכתב העת של איגוד הלב האמריקני הראה שבגלל תכולת נוגדי החמצון הגבוהה בקפה, הוא יכול אפילו להיות בעל אפקט מגן על הלב, כלומר מגן באופן פעיל על הלב שלך.

ומכיוון שזה מסתמך על תכולת נוגדי החמצון של הקפה, תקבל את אותם היתרונות מקפה נטול קפאין!

אתם אולי שואלים את עצמכם – האם לקפה שחור יש יתרונות, או שצריך להוסיף חלב? והתשובה פשוטה. קפה חלבי וקפה שחור מציעים בדיוק את אותם היתרונות!

לסיכום

כן, לקפה יש מגוון רחב של יתרונות בריאותיים – אבל רשימה זו לא תהיה שלמה מבלי להזכיר כמה טוב זה מרגיש לשבת בחיבוק ידיים, להירגע ולשתות כוס קפה חמה ועשירה. קפה נמצא שם כשאנחנו עם חברים, מקיימים פגישות, דנים בעסקאות, מתחילים מערכות יחסים – זה חלק חשוב מהחברה הגלובלית שלנו, וזה, יותר מכל, יתרון לבני אדם.

ניווט בכתבה
כתבות נוספות